lity-povrch

Vše o povrchu SmartSoft

Povrch SmartSoft - složení

 

Základní vrstva – SBR
Spodní vysoce elastická vrstva se vyrábí z tzv. SBR granulátu (Styrene Butadene

Rubber - recyklovaná technická guma) smícháním se speciálním polyuretanovým

pojivem. Její tloušťka je dimenzována dle požadované pádové výšky od 25 do 80 mm tak, aby splňovala příslušná kritéria dle normy. Čím silnější je tato vrstva, tím větší výšku pádu je schopna pohltit. Skvělou možností je průběžná změna tloušťky této vrstvy dle pádových výšek jednotlivých prvků, aniž by to bylo viditelné.

 

SBR granulát PU pojivo sipka SBR podložka s PU pojivem

 

Vrchní vrstva – EPDM
Extrémně trvanlivá, nášlapná vrstva, vyrobena z EPDM gumového granulátu (Ethylen Propylen Diene Monomer), což je uměle vyrobený kaučuk. Je vyráběn v různých barvách. EPDM granulát je smíchán se speciálním polyuretanovým pojivem. Pokládá se ve vrstvě 10-11mm, opět jako monolitická vrstva beze spojů.

 

EPDM granulát plus PU pojivo sipka Hotový povrch mix tří barev EPDM granulátu a PU pojiva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povrch se pokládá ve dvou vrstvách, pokud je vyžadován povrch certifikovaný k dané pádové výšce. Dvouvrstvý povrch se pokládá také v případě, pokud je pokladní vrstva štěrková nebo jakkoliv nerovná, vyžadující vyrovnání.

 

EPDM vrstvu je možné položit i samostatně bez vrstvy základní. Podmínkou je však pevná podkladní vrstva (beton, asfalt atp.) Povrch ale není určen pod herní prvky s certifikovaným dopadem. Výhodou je nižší cena.

 

SBR podložka s PU pojivem plus Hotový povrch mix tří barev EPDM granulátu a PU pojiva sipka Povrch SmartSoft 35