Vše o povrchu EPDM Mulch

Povrch EPDM Mulch - složení

 

EPDM Mulch je vyráběn z vysoce kvalitního EPDM v přírodních odstínech. Nehrozí riziko ztráty barvy jako u obarvovaného mulče z recyklované pryže.

 

Základní vrstva - SBR
Spodní vysoce elastická vrstva se vyrábí z tzv. SBR granulátu (Styrene ButadeneRubber - recyklovaná technická guma) smícháním se speciálním polyuretanovýmpojivem. Její tloušťka je dimenzována dle požadované pádové výšky od 25 do 80 mm tak, aby splňovala příslušná kritéria dle normy. Čím silnější je tato vrstva, tím větší výšku pádu je schopna pohltit. Skvělou možností je průběžná změna tloušťky této vrstvy dle pádových výšek jednotlivých prvků, aniž by to bylo viditelné.

 

SBR granulát PU pojivo sipka SBR podložka s PU pojivem

 

Vrchní vrstva – EPDM Mulch
Extrémně trvanlivá, nášlapná vrstva, vyrobena z EPDM Mulch (Ethylen Propylen Diene Monomer), což je uměle vyrobený kaučuk. Je vyráběn v různých barvách. EPDM Mulch je smíchán se speciálním polyuretanovým pojivem. Pokládá se ve vrstvě cca 20mm, opět jako monolitická vrstva beze spojů.

 

EPDM granulát plus PU pojivo sipka Hotový povrch mix EPDM granulátu a PU pojiva

 

Povrch se pokládá ve dvou vrstvách na štěrkový nebo pevný podklad, stejně jako u povrchu SmartSoft. 

 

Vrstvu EPDM Mulch je možné položit i samostatně bez vrstvy základní. Podmínkou je však pevná podkladní vrstva (beton, asfalt atp.) Povrch ale není určen pod herní prvky s certifikovaným dopadem. Výhodou je nižší cena.

 

SBR podložka s PU pojivem plus Hotový povrch mix tří barev EPDM granulátu a PU pojiva sipka Povrch EPDM Mulch